/Cariere
Cariere 2023-05-31T13:00:03+03:00

Echipa Blueprint Architecture este in permanenta in cautare de noi membri si colaboratori, asa ca daca esti interesat(a) de domeniul nostru de activitate, ne poti trimite un CV pe adresa noastra de mail: contact@machetearhitectura.ro

Suntem dornici sa lucram cu un candidat ce vrea sa faca parte dintr-o echipa de tineri arhitecti care lucreaza in proiectarea si executia machetelor de arhitectura, dar si a obiectelor de design, sau a productiei publicitare.

Experienta reprezinta un avantaj, desi ce va fi nevoie va fi invatat in cadrul echipei, noi dorind un parteneriat pe termen lung

Cerinte care trebuiesc ideplinite:

♦Cunoasterea unui program de arhitectura – Autocad si/sau Archicad, si al unui program de grafica (Corel, Illustrator). Experienta in alte software-uri precum 3dsMax, Sketchup, etc prezinta un avantaj
♦Capacitatea de a citi si lucra dupa planuri/vederi/sectiuni si imagini de arhitectura
♦Integritate si capacitatea de a lucra individual sau in echipa
♦Persoana sociabila si energica
♦Punctualitate si capabilitate de a respecta termene
♦Spirit de observatie si grija pentru detalii

Descrierea jobului:

In cazul in care lipseste experienta, la inceputul colaborarii vor trebui dobandite cunostinte de baza cu privire la machetarea de arhitectura, cum sunt spre exemplu proiectarea obiectelor in functie de grosimea si proprietatile unui material anume, dimensionarea obiectelor in miniatura, acest lucru facandu-se sub supravegherea si indrumarea noastra. Un avantaj reprezinta experienta in folosirea echipamentelor de debitare/gravura laser, a imprimantei 3d, precum si a pregatirii fisierelor pentru exectutie. In cazul contrar, acest lucru se va dobandi in cadrul echipei.

Alte activitati care se vor desfasura in cadrul postului sunt:

♦fotografierea machetelor si a obiectelor realizate,
♦preluarea comenzilor si calculul pretului pentru debitarea/gravura laser si a printului 3d
♦alegerea materialelor si culorilor/texturilor in functie de proiect

Avantaje/beneficii

♦posibilitatea de a lucra in echipa si de a coordona un proiect de la inceput pana la executia finala
♦implicarea directa in procesul de creatie
♦training profesional
♦bonusuri in functie de performanta

Asteptam portofoliu, scrisoare de intentie sau CV pe contact@machetearhitectura.ro

Te asteptam!

Call Now Button